نگرانی..

یک (روز) خانواده ی لاک پشتها تصمیم گرفتند که به پیکنیک بروند. از آنجا که لاک پشت ها به صورت طبیعی در همه ی موارد یواش عمل می کنند، هفت سال طول کشید تا برای سفرشون آماده بشن!
 در نهایت خانواده ی لاک پشت خانه را برای پیدا کردن یک جای مناسب ترک کردند. در سال دوم سفرشان (بالاخره) پیداش کردند. برای مدتی حدود شش ماه محوطه رو تمیز کردند، و سبد پیکنیک رو باز کردند، و مقدمات رو آماده کردند. بعد فهمیدند که نمک نیاوردند!
پیکنیک بدون نمک یک فاجعه خواهد بود، و همه آنها با این مورد موافق بودند. بعد از یک بحث طولانی، جوانترین لاک پشت برای آوردن نمک از خانه انتخاب شد.
لاک پشت کوچولو ناله کرد، جیغ کشید و توی لاکش کلی بالا و پایین پرید، گر چه او سریعترین لاک پشت بین لاک پشت های کند بود!
 او قبول کرد که به یک شرط بره؛ اینکه هیچ کس تا وقتی اون برنگشته چیزی نخوره. خانواده قبول کردن و لاک پشت کوچولو به راه افتاد.
سه سال گذشت... و لاک پشت کوچولو برنگشت. پنج سال ... شش سال ... سپس در سال هفتم غیبت او، پیرترین لاک پشت دیگه نمی تونست به گرسنگی ادامه بده . او اعلام کرد که قصد داره غذا بخوره و شروع به باز کردن یک ساندویچ کرد.
در این هنگام لاک پشت کوچولو ناگهان فریاد کنان از پشت یک درخت بیرون پرید،« دیدید می دونستم که منتظر نمی مونید. منم حالا نمی رم نمک بیارم»!!!!!!!!!!!! !!!!!
نتیجه اخلاقی:
بعضی از ماها زندگیمون صرف انتظار کشیدن  برای این می شه که دیگران به تعهداتی که ازشون انتظار  داریم عمل کنن. آنقدر نگران کارهایی که دیگران انجام میدن هستیم که خودمون (عملا) هیچ کاری انجام نمی دیم.

/ 7 نظر / 7 بازدید
عبادی

همایش عوامل اجتمایی موثر بر سلامت تاريخ برگزاري همايش ۲۱ و ۲۲ مهرماه ۸۹ تهران - بزرگراه شهيد همت - جنب برج ميلاد - دانشگاه علوم پزشكي ايران مركز همايش هاي بين المللي رازي

رسول لسان

با سلام وتشکر از جنابعالی لطفا از وبلاگ بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت کاشان دیدن نموده وما را در گسترش بهداشت حرفه ای کمک نمایید. آدر س وبلاگ شما را نیز در وبلاگمان با اجازه شما گذاشته ام. باتشکر لسان

مهری

سلام خیلی خوب بود.

بهداشت حرفه ای و ایمنی

با سلام خدمت شما استاد محترم بهداشت حرفه ای من خواستار تبادل لینک با شما هستم و وبلاگ شما رو هم لینک کرده ام در صورت موافقت, وبلاگ من را با نام بهداشت حرفه ای و ایمنی لینک کنید. با تشکر

سوگند

واقعا قشنگ بود.ممنون .

نازی

خیلی خوب و آموزنده بود.کلی خندیدم [قهقهه][لبخند] چقدر خوبه که آدم پر مشغله ای مثل شما به چنین موضوعاتی نیز می پردازد.[دست][دست][دست] انشاء الله موفق باشید.[گل][گل][گل]

استاد و اولین مدیر سایت ایمنی وبهداشت لذت وافر بردیم رضا