هفتم مهر روز ایمنی و آتش نشانی

سلام بر همه همکاران عزیز . هفتم مهر روز ایمنی و آتش نشانی بر تمامی شما مبارک

 همانا سفیران ایمنی با فعالیت مستمر در محیط کار ، با شناسایی خطرات محیط کار و ارائه راهکار در جهت رفع و کنترل خطرات ، گامهای مؤثر بر می دارند لذا برای کارگر کاهش حوادث ، افزایش ایمنی و افزایش روحیه و برای کارفرما کاهش حوادث ، کاهش مخارج درمانی ، کاهش هزینه غرامت و استفاده بهتر از نیروی انسانی و ... را به ارمغان می آورند لذا ماحصل موارد فوق به افزایش بهره وری و بقای سازمان خواهد انجامید .

در روز 7 مهر 1359 وقتی که دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان حمله هوایی کرد، آتش نشانان منطقه و شهر های اطراف برای مهار آتش به پالایشگاه رفتند که در حین عملیات خاموش کردن آتش مجدداً هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می کنند که منجر به شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان می شود. طرح تعیین روز آتش نشانی و ایمنی در سال 1379 توسط ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش نشانی کشور پیشنهاد و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تائید شد. این روز با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور هم چنین یادآوری حماسه آفرینی ها و از خود گذشتگی های آتش نشانان میهن اسلامی در عرصه دفاع مقدس نامگذاری شده است. ایجاد زمینه های مناسب برای آموزش همگانی مردم در جهت پیشگیری از بروز حوادث مختلف و حفاظت از سرمایه های ملی نیز از دیگر اهداف نامگذاری این روز است.             

 با آروزی موفقیت برای تمامی عزیزان بجهت برآورد اهداف ایمنی و خدمت خالصانه و بشردوستانه ، که در این عرصه در تمام ساعات شبانه روز کاری ، ازهیچ سعی و تلاشی کم نمیگذارند ، روز خجسته ایمنی را تبریک میگویم .

 امید است با همت دوستان همچون گذشته در جهت اعتلای سطح ایمنی قدمهای استوار و محکمتر برداریم . موفق و مؤید باشید .                                           

/ 1 نظر / 85 بازدید
شاگرد همیشگی شما

با سلام، روز ایمنی رو به شما تبریک میگم امیدوارم که با تلاش همگی ما ، ایمنی و بهداشت حرفه ای به جایگاه واقعی خودش تو کشورمون برسه ...