روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای 2012

World Day for Safety and Health at Work in 2012: Promoting safety and health in a green economy

پیام وزیر بهداشت به مناسبت این روز:

نهم اردیبهشت ماه 1391 مصادف با 28 آوریل 2012 میلادی روز جهانی ایمنی

و بهداشت حرفه ای سازمان بین المللی کار در یک حرکت جهانی شعار امسال را "ارتقاء ایمنی وبهداشت در یک اقتصاد سبز" اعلام نموده است.
باعنایت به اینکه اقتصاد سبز محور توسعه پایداربوده و رسیدن به یک اقتصاد سبز با برخورداری از صنعت ومشاغل سبز وکارشایسته امکان پذیر می گردد، زمان آن رسیده که با ورود استاندارهای ایمنی وبهداشت حرفه ای در صنعت، همزمان با مصرف بهینه منابع وحفاظت از محیط زیست، به سبز شدن واقعی صنعت و اقتصاد سبزدر یک توسعه پایدار دست یابیم.

مرضیه وحید دستجردی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکینهم اردیبهشت ماه امسال مصادف با روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای است.روز جهانی ایمنی و بهداشت کار در سال ۲۰۱۲ تمرکز خود رابر ارتقاء ایمنی و بهداشت حرفه ای در اقتصاد سبز قرار داده است. امروز دنیا شاهد تغییر رویکرد به سوی اقتصادی سبزتر و پایدارتر می باشد. با این حال، حتی اگر برخی مشاغل، سبز به نظر آیند و فناوری های بکار گرفته شده در آنها با محیط زیست سازگاری داشته باشند، اما همچنان از ایمنی لازم بهره مند نخواهند بود.همراه با توسعه و ارتقاء اقتصاد سبز، لازم است تا ایمنی و بهداشت در کار بصورت یکپارچه با خطوط مشی مشاغل سبز پیوند داشته باشد. این رویکرد شامل ایجاد یکپارچگی میان ارزیابی مخاطرات و مدیریت تحلیل مشاغل سبز در دوره زندگی می باشد. یک شغل سبز واقعی باید میان ایمنی و بهداشت با طراحی، تدارک، عملیات، نگهداری، ایجاد منابع و سیاست های بازیافت، سیستم های گواهی و استانداردهای کیفی ایمنی و بهداشت حرفه ای انسجام برقرار نماید. این رویکرد با بخش هایی مانند ساخت و ساز، بازیافت زباله، تولید انرژی خورشیدی و نیز بررسی گونه های مختلف موجودات زنده در ارتباط خواهد بود.

دانلود پوستر با کیفیتهای مختلف

/ 1 نظر / 14 بازدید
امید

سلام میشه لطفا در خصوص معیار (عدد) پذیرش ضریب شدت حادثه در استانداردهای جهانی HSE و همچنین دلایل عدم کاربردی بودن شاخص " ضریب کشف حادثه(IR) در صنایع بیش از 100 نفر نیرو مرا راهنمایی فرمایید؟ ممنون میشم از طریق ایمیل راهنمایی بفرمایید....