استانداردهای تهویه صنعتی

 

استانداردهای تهویه صنعتی سازمان ایمنی و بهداشت حرفه ای آمریکا (OSHA) برای فرایند جوشکاری :

 

1- سپرهای جوشکاری که نزدیک کارگران وجود دارد تا آن­ها را از نور ماورای بنفش ناشی از قوس الکتریکی محافظت کند، باید به صورتی باشد که از تهویه جلوگیری نشود.

 

2- در شرایط زیر استانداردهای مورد نیاز جهت تهویه فضای جوشکاری و برشکاری فلزات نمی تواند مورد استفاده قرار گیرند:

 

-جوشکاری در فضای کم­تر از 10000 فوت مکعب برای هر جوش کار .

 

-جوشکاری در اتاقی که ارتفاع سقف آن کمتر از16 فوت باشد.

 

-جوشکاری در فضای تنگ و محدود و به نحوی که راه تهویه مسدود شده باشد.

 

3-سیستم تهویه­ی مورد نظر محیط انجام جوشکاری را می­توان یا به صورت تهویه­ی موضعی و یا به صورت تهویه­ی عمومی انتخاب کرد. در تهویه­ی موضعی ، استفاده از یک هود متحرک با یک محفظه­ی ثابت قابل قبول است. محفظه باید به نحوی ساخته شده باشد که سرعت جریان هوا در محدوده­ی شخص جوش­کار حداقل برابر با 100 فوت در دقیقه باشد. نکته­ی مهم این جاست که میزان جریانی که از داخل هود عبور می­کند هدف استاندارد نیست، بلکه هدف ، هوایی است که از محدوده­ی تنفسی کارگر عبور می­کند.

 

4-اگر از تهویه استفاده نشود، باید ماسک­های تنفسی مجهز به لوله­های هوا یا ماسک های خرطومی مورد استفاده قرار گیرد در مناطق بسیار خطرناک که آلودگی هوا سریعا افزایش می یابد، استفاده از ماسک­ تنفسی متصل به منبع هوای قابل استنشاق ضروری است. هم­چنین باید یک ایستگاه کمک­های اولیه برای نجات و تضمین ایمنی کارگرانی که در فضاهای بسته کار می­کنند، وجود داشته باشد. برای انجام تهویه در فضاهای بسته نباید از اکسیژن استفاده شود.

 

در عملیات جوشکاری فلزات سمی ویژه ، حتی بدون توجه به اندازه­ی اتاق کار و دیگر شرایطی که لزوم استفاده از هواکش را مقرر می­کند، هواکش مکنده­ی موضعی یا وسایل حفاظت فردی دستگاه تنفسی مورد نیاز است.

 

5-درجوشکاری یا برش کاری فلزاتی چون سرب، بریلیوم، کادمیوم، جیوه و فولادضد زنگ استفاده از تهویه­ی موضعی وماسک­های تنفسی مجهز به لوله­ی متصل به هوای قابل استنشاق الزامی است.

 

 

/ 5 نظر / 6 بازدید
فاطیما

بغض می کنم کوتاه, لابه لای خنده های بلند. عاشقی می کنم چکه چکه, و می چکم در دریای تردید من...تو...من. منظورم امام حسين بود

فرهاد

با تشكر از مطالب ارسالي خواهشمندم در صورتي كه پيرامون استانداردهاي تهويه صنعتي سازمان ايمني و بهداشت حرفه اي آمريكا (OSHA) اطلاعات كاملتري داريد در اختيار بنده قرار دهيد . پايدار باشيد

علی چوپانی

استاد از زحمات شما ممنون هستم لطفاُ مطالبی در مورد طراحی سیکلون برایم بفرستید

مانی

از آپ بودنت خیلی خوشم اومد ولی مطالبت خیلی خلاصه بود با این حال مرسی خوب بود