تعیین کمیت ریسک شغلی: ایجاد یک مدل ریسک شغلی

تعیین کمیت ریسک شغلی: ایجاد یک مدل ریسک شغلی

مریم کارگر

عرفان نیکوسخن

 

چکیده

 هرساله 85 نفر در ارتباط با شغل خود در هلند کشته شده اند و 167000 نفر مجروح شده اند که حداقل یک روز از کار خود خارج بوده اند. مرگ و جراحت‌های آنها درطی تقریبا 7 میلیون نفر سال رخ داده که نیروی کار آلمانی در کارشان صرف نموده اند.

وزارت توسعه و امور اجتماعی(SZW) به عنوان یکی از وظایفش کاهش و کنترل ریسک شغلی می‌باشد. اخیرا  یک پروژه برای تعیین ریسک و علت‌های آن درپی اصول که در تحلیل‌های کمی‌سه گروه از شرکت‌های هسته ای و شیمیایی مورد استفاده قرار گرفته در نظر گرفته اند. برای این یک مدل ایجاد شده است: مدل ریسک شغلی(ORM). با این مسئولیت‌های مدل، صنایع و متخصصین می‌توانند ریسک‌های شغلی را برای کارگران، شرکت‌ها و پروژه‌های مورد ارزیابی قرار دهند.

پروژه چهار بخش اصلی دارد: نصب و تحلیل حادثه و استخراج داده، تعمیم دادن این داده‌ها به یک مدل ریسک منطقی، استخراج ارزیابی‌ها و هزینه‌های آنها و ایجاد یک بهینه ساز که راهبردهای کاهش ریسک را پشتیبانی نماید. مدل بعدا توسعه کار قبلی اجرا شدهبا حمایت SZW و اتحادیه اروپا همچنین IRISK و AVRIM می‌باشد.

این مقاله جنبه‌های مورد استفاده در مدل و ساختار کلی را توضیح می‌دهد. بعضی از نتایج همچنین بدست آمدند. جزئیات بیشتر و نتایج بیشتر در مقالات دیگر در این گفتگو آمده است.

 

/ 1 نظر / 6 بازدید
اسحاق حاتمی

با سلام خدمت مهندس عزیز خسته نباشید وبلاگ بسیبار پرمحتوایی دارید امیدوارم موفق باشید.