ایمنی در آزمایشگاه

مروری بر حادثه رخ داده در آزمایشگاه شیمی دانشگاه   UCLA

ترجمه : الهام صادقی

در29 دسامبر2008 وقتی بیشتر واحدهای دانشگاه تعطیل بود، شری روی یک پروژه تحقیقاتی در دپارتمان شیمی دانشگاه کار میکرد که مطابق با نظریه واحدosha،شری از یک سرنگ برای انتقال مقداری لیتیوم استفاده کرد که ماده ای بسیار اشتعال زا بوده و در معرض هوا مشتعل میشود ،بنابراین  به علت واکنش با هوا نباید درمعرض هوا قرار میگرفت که  در اثر ترکیب قسمت هایی از این ماده شیمیایی واکنش پذیر روی دست و صورتش پاشید و 18روز بعد از حادثه  باعث مرگ وی گردید.

سازمان oshaبیانیه ای (محافظت از انسان)صادرکرد،از واحد تحقیقات آزمایشگاه خواست افرادی که این مواد راحمل می کننداز وسایل حفاظت فردی(body protection)استفاده کنند،دو ماه قبل از این اتفاق درون یک لابراتوار مشابه پی بردند که تجهیزات حفاظت فردی توسط افراد لابراتوار استفاده نمی شده و در روز حادثه خانم شری  یک جلیقه مقاوم دربرابر آتش نیاز داشته. هر چندکه لباس ویژه ماده ی شیمیایی که توسط شرکت سازنده توصیه شده بود را نداشت ولی اگر یک لباس مقاوم در برابر آتش داشت او را از حادثه نجات میداد.

بهر حال دانشگاه بیان کرده بود که کلاس های آموزش ایمنی را به اندازه کافی برگزارکرده، اما سازمان oshaهیچ مدرکی را دال بر این قضیه پیدانکرد.

رئیس شبکه بهداشت دانشگاه UCLAبیان نمود، موارد زیر را برای حفاظت ازکارکنان تعلیم داده است :

  • دوره های آموزشی وسایل ایمنی هشداردهنده
  • تجهیزات حفاظت فردی مناسب
  • بالابردن سطح فرهگ ایمنی در آزمایشگاه
  • ارتقا مسئولیت پذیری
  • اجرای بازرسی ایمنی ناکهانی

با ارتقا فرهنگ ایمنی میزان حوادث کم می شود و مهم این است که مطمئن شویم دیگر هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.ایمنی باید اولین اولویت کار در همه آزمایشگاه ها باشد.

 

فیلم مربوط به حادثه

/ 3 نظر / 13 بازدید
مهدی

سلام چطور میتونم اصلاحات کتاب های 3 جلد (او اچ تي) را ببينم؟ به جز اصلاحات آخر جلد 3 كتاب . چون به جز اون كلي غلط ديگه هم داره.

sahar

خیلی خوشحالم که هنوز که اول راهم با این وبلاگ آشنا شدم... دانشجوی ایمنی صنعتی هستم با تشکر از مطالب مفید و اموزنده تان...[گل]

sahar

خیلی خوشحالم که هنوز که اول راهم با این وبلاگ آشنا شدم... دانشجوی ایمنی صنعتی هستم با تشکر از مطالب مفید و اموزنده تان...[گل]